با ما بدرخشید
همراه ما باشید

تزریق بوتاکس دایان لیزر شهریار

تزریق بوتاکس دایان لیزر شهریار ❤️

تزریق بوتاکس دایان لیزر شهریار
 • admin
 • تاریخ انتشار 1402 / 05 / 19
 • دیدگاه 0 نظر
 • تعداد بازدید 727

تزریق بوتاکس کلینیک دایان لیزر

BOTOX چیست؟

آیا می دانید وقتی لبخند می زنید، اخم می کنید، فکر می کنید، می خورید یا می خوابید، حرکت صورت همراه با انقباض و استراحت عضلات ریز در صورت شما می باشد؟ از زمان تولد، اعصاب صورت باعث حرکت این عضلات در اطراف چشم، لب و گوشه های دهان می باشند. با گذشت زمان، این حرکات عضلانی ناچیز می توانند خطوط ریز مانند پنجه کلاغی، خطوط عروسکی و چین و چروک های پویا را در صورت شما به وجود آورند. هنگامی که این خطوط ظاهر می شوند، فقط عمیق تر و بیشتر می شوند.

BOTOX یا بوتاکس نام تجاری یک سم تولید شده توسط باکتری Clostridium botulinum است. در مقادیر غلظتی بالا، این سم می تواند نوعی فلج عضلانی موسوم به بوتولیسم ایجاد کند که در غلظت بالا معمولاً می تواند با مسمومیت غذایی همراه باشد. تزریق بوتاکس می تواند با تاثیر گذاری بر روی عضلات نواحی مختلف صورت به کاهش انقباض در این نقاط کمک کند و در نتیجه باعث از بین رفتن مشکلاتی نظیر چین و چروک در نواحی دور چشم، پیشانی و بخش های پایینی چهره و به طور کلی جوانسازی صورت شود.

یکی از جدی ترین عوارض بوتولیسم فلج عضله است که دانشمندان راهی برای استفاده از آن به نفع انسان کشف کرده اند. برای از بین بردن چین و چروک های صورت، بوتاکس در مقادیر کوچک، رقیق شده (ضعیف شده) مستقیماً به عضلات خاص تزریق می شود و باعث ریلکسیشن و کنترل انقباض عضلات می شود که به اصطلاح تزریق بوتاکس نام گرفته است. FDA چنین استفاده هایی را در اواخر دهه ۱۹۸۰ تصویب کرد.

تزریق بوتاکس چگونه انجام می شود؟

تزریق بوتاکس تنها چند دقیقه طول می کشد و در بسیاری از مواقع نیازی به بی حسی نمی باشد اما بهتر است که قبل از تزریق بوتاکس بی حسی انجام شود تا از بروز درد و ناراحتی برای فرد جلوگیری شود. بوتاکس با یک سوزن ریز به عضلات خاص و در نواحی تعریف شده در صورت، توسط پزشک متخصص تزریق می شود. نواحی تزریق ابتدا باید کاملا از مواد آرایشی تمیز شده و سپس با پد الکلی استریل شوند. پزشک متخصص پوست نواحی مناسب برای تزریق را مشخص می نماید و سپس به دقت اقدام به جوانسازی صورت در همان نواحی می نماید.

نقاط تزریق بوتاکس صورت

بوتاکس سیگنال عصب به عضلات مورد نظر را مسدود می کند. عضله تزریق شده دیگر نمی تواند از طریق پالس ایجاد شده از عصب به عضله منقبض شود و این باعث می شود چین و چروک ها ریلکس شده و منقبض نشوند و جوانسازی صورت انجام شود. سم بوتولینوم با فلج عضلات زیر پوستی برای صاف کردن چین و چروک ‌های صورت و ایجاد ظاهری جوان ‌تر در افراد به کار می ‌رود؛

مانند چین و چروک ‌های ناشی از اخم کردن که در بین ابروها یا روی پیشانی ایجاد می‌ شوند و چروک ‌های اطراف چشم و دهان که در موقع خندیدن ظاهر می ‌شوند. تزریق بوتاکس در برخی موارد برای کاهش میزان تعریق در کف دست ‌ها یا زیر بغل نیز استفاده می ‌شود. بوتاکس در درمان برخی از بیماری ها مانند لوچی، بلفارواسپاسم  میگرن مزمن نیز کاربرد دارد. نواحی تزریق بوتاکس شامل موارد زیر است:

محل تزریق بوتاکس صورت برای درمان میگرن در نواحی مختلف پوست سر می ‌باشد و معمولاً بر اساس منطقه‌ای از سر که بیشترین احساس درد را دارد انجام می ‌شود. این در حالی است که در تزریق بوتاکس به منظور زیبایی نواحی پیشانی و اطراف چشم مورد تزریق قرار می‌ گیرند. ضخامت پوست، میزان  چروک های ناشی از آفتاب‌ سوختگی  و عمق چین و چروک ‌ها از مواردی هستند که باید قبل از تزریق بوتاکس مورد توجه قرار بگیرند.

چروک های ناشی از تاثیر آفتاب که عمیق هستند و همچنین افتادگی صورت غالبا به بوتاکس پاسخ نمی دهند. لازم به تاکید مجدد است که بوتاکس  یک پرکننده صورت (فیلر) نیست (یعنی چین و چروک های موجود را پر نمی کند و فقط عضلات مورد نظر را ریلکس کرده و از انقباض عضله جلوگیری می کند.)

نحوه تزریق بوتاکس صورت

تزریق بوتاکس تنها چند دقیقه طول می کشد. و در خیلی مواقع نیازی به بی حسی نمی باشد.بوتاکس با یک سوزن ریز به عضلات خاص و در نواحی تعریف شده در صورت، توسط پزشک متخصص تزریق می شود.نواحی تزریق ابتدا باید کاملا از مواد آرایشی تمیز شده و سپس با پد الکلی استریل شوند.پزشک متخصص نواحی کاندید تزریق را مشخص می نماید.

ماندگاری بوتاکس

اثرات بوتاکس سه تا شش ماه به طول می انجامد که این مدت اثر گذاری از فرد به فرد می تواند متفاوت باشد (دوام نتیجه تزریق بوتاکس بستگی به عمق و میزان چروک ها، ناحیه ی تزریق و همچنین سن افراد دارد). با بازگشت تدریجی فعالیت عضلات، خطوط چین و چروک ها دوباره ظاهر می شوند و  ممکن است نیاز به تزریق مجدد باشد؛ البته بهتر است از پزشک متخصص پوست خود بخواهید که در این امر (فواصل تزریق) شما را راهنمایی کند. همچنین اگر شما به یک کلینیک خوب و تخصصی برای تزریق بوتاکس مراجعه کنید، تضمین ماندگاری اثر بیش تر این اقدام زیبایی وجود خواهد داشت.

اقدامات لازم قبل از تزریق بوتاکس

متخصص پوستی که برای تزریق بوتاکس به وی مراجعه می کنید، در جلسه معاینه و مشاوره اولیه به شما تمامی اقداماتی را که باید قبل از این اقدام زیبایی به انجام برسانید را گوشزد خواهد کرد. به طور کلی مهم ترین مراقبت های پیشگیرانه قبل از بوتاکس صورت عبارتند از:

 • حداقل یک هفته قبل از تزریق بوتاکس بهتر است نوشیدنی الکلی و دخانیات مصرف نشود. مواد موجود در این فرآورده ها می توانند بر روی روند بهبودی شما تاثیر منفی گذاشته و باعث افزایش تورم و یا کبودی ناشی از تزریق بوتاکس شوند.
 • باید یک تا دو هفته قبل از تزریق بوتاکس، استفاده از دارو هایی مانند آسپیرین را کاهش دهید چرا که این گونه داروها به رقیق کننده های خون مشهورند و با اثر گذاری خود می توانند باعث افزایش میزان خونریزی حین یا بعد از تزریق بوتاکس شوند.
 • همچنین مصرف داروهای ضد التهاب نیز بهتر است که پیش از این اقدام زیبایی با محدودیت انجام شود تا کبودی ناشی از تزریق و زمان لازم برای برطرف شدن آن کاهش یابد. (کاهش مصرف دارو حتما طبق توصیه پزشک انجام شود)

اقدامات لازم قبل از تزریق بوتاکس

هر اقدام زیبایی تهاجمی و غیر تهاجمی می تواند عوارض و پیامدهای خاص خود را به همراه داشته باشد. تزریق بوتاکس یک روش مناسب و موثر برای رفع چین و چروک های صورت است که به صورت کاملا بی خطر و بدون نیاز به جراحی و تنها با استفاده از یک تزریق ساده انجام می شود. به همین دلیل تنها عوارضی که می توان برای این اقدام زیبایی در نظر گرفت، همان عوارض ناشی از ورود سوزن به پوست است که عبارتند از:

 • کبودی موقتی یکی از شایع ترین عوارض جانبی بوتاکس است، در برخی افراد ممکن است سردردهایی ایجاد شود که در ۲۴ تا ۴۸ ساعت پس از تزریق به پایان می رسند.
 • تورم در ناحیه تزریق بوتاکس هم می تواند یکی از عوارض شایع این اقدام در نظر گرفته شود اما پزشک بعد از تزریق دستورات لازم برای کاهش شدت این عارضه را به شما ارائه می کند.
 • اگر تزریق بوتاکس توسط پزشک متخصص و در نواحی تعریف شده صورت نگیرد، ممکن است خطراتی در پی داشته باشد که از موارد شایع آن می توان به افتادگی پلک اشاره کرد.

مراقبت های بعد از تزریق بوتاکس

بهتر است بلافاصله بعد از تزریق از آیس پک که در پوششی از گاز استریل قرار گرفته استفاده گردد تا ریسک ایجاد کبودی در برخی نواحی تزریق شده کاهش یابد. اگر تزریق بوتاکس در نواحی صورت بوده، بهتر است به مدت ۵ تا ۸ ساعت از خوابیدن اجتناب شود. بهتر است از دوش گرفتن بلافاصله پس از تزریق در همان روز اجتناب شود (توصیه می شود که قبل از تزریق دوش گرفته شود تا نیازی به دوش گرفتن به مدت ۱ روز نداشته باشید) بلافاصله پس از تزریق از کرم ها یا مواد آرایشی استفاده نکنید، زیرا به دلیل افزایش ریسک عفونت ممکن است از نواحی تزریق آلودگی به پوست انتقال یابد (استفاده از مواد آرایشی و کرم ها در فردای روز تزریق بلامانع می باشد) بهتر است به مدت ۷ تا ۱۰ روز از انجام ورزش های سنگین که ممکن است به عضلات صورت فشار خاصی تحمیل کند مانند شیرجه زدن و یا وزنه برداری خودداری کرد. همچنین بهتر است به مدت یک هفته از شنا کردن – سونای خشک و بخار نیز پرهیز کرد. انجام ورزش های سبک (مانند پیاده روی ملایم) و یا نرمش بدون جامپینگ دو تا سه روز پس از تزریق بلامانع می باشد. بهتر است از مصرف الکل، سیگار و قلیان به مدت چند روز (با توجه به توصیه پزشک متخصص) پرهیز کرد. از فشار آوردن بر روی نقاط تزریق پرهیز شود. به هیچ وجه این نواحی را ماساژ ندهید.

بهترین زمان تزریق بوتاکس

بوتاکس توسط FDA برای سنین 18 سال و بالاتر مورد تایید قرار گرفته است. بیشتر افراد بوتاکس را از سن سی سالگی شروع می کنند و برخی از اواسط دهه دوم زندگی، ولی در افراد مختلف بهترین زمان تزریق بوتاکس متفاوت است. در افرادی که زیاد از عضلات صورت استفاده می کنند و میمیک قوی تری دارند، احتمال بروز چروک بیشتر بوده و توصیه به تزریق بوتاکس در زمانی می شود که چروک ها عمیق نشده اند.

برخی افراد سبک زندگی ناسالم تری دارند و در معرض آفتاب بیشتر، مصرف الکل یا سیگار هستند در این افراد ممکن است در اواسط دهه دوم زندگی نیاز به تزریق وجود داشته باشد. در کشورهای توسعه یافته مانند ایالات متحده امریکا بسیاری از جوانان از سن ۱۸ الی ۲۰ سالگی تزریق بوتاکس را انجام می دهند تا از بروز چروک پیشگیری کنند. در حالی که در باور بسیاری افراد وقتی چروک ها عمیق تر شد به فکر تزریق بوتاکس می افتند.

آیا تزریق بوتاکس درد دارد؟

درد حاصل از تزریق بوتاکس بسیار جزئی می باشد و ناشی از ورود سوزن بسیار نازک به پوست می باشد و نه بیشتر به طور کلی سه تا هفت روز طول می کشد تا اثر بوتاکس به طور کامل  بروی نواحی تزریق شده پدیدار شود. البته این مدت در افراد می توانند متفاوت باشد و تا مدت 2 هفته طول بکشد. ممکن است بعد از 2 هفته که اثر گذاری بوتاکس بروی نواحی تزریق مشخص شد، در برخی نواحی نیاز به ترمیم تزریق باشد. (طبق صلاحدید پزشک)

چه کسانی نباید تزریق بوتاکس داشته باشند؟

 • افراد زیر ۱۸ سال
 • بیمارانی که حامله هستند.
 • خانم هایی که در دوران شیردهی هستند.
 • افرادی که اختلالات کلیوی دارند یا بیماری عصبی دارند نباید از بوتاکس استفاده کنند.
 • از آنجایی که تزریق بوتاکس برای همه چین و چروک و خطوط ایجاد شده بر روی پوست موثر نمی‌باشد، ابتدا باید با پزشک متخصص خود مشورت کنید شاید درمان دیگری مناسب شرایط پوست شما باشد.
بهترین مارک بوتاکس چیست؟

بهترین مارک های بوتاکس شامل: Xeomin ،Dysport و Jeuveau می شود که در دسته ی شل کننده های چین و چروک قرار می گیرند؛ در حالی که Juvederm یک فیلر پوستی تزریقی مبتنی بر هیالورونیک اسید است.

سم بوتولینوم نوع A، عضلات صورت شما را به طور موقت از طریق ماده فعال آن، فلج می کند. بوتاکس می تواند در پیشانی درست بین چشم ها تزریق شود. تزریق بوتاکس برای پیشانی، درمانی برای صاف کردن خطوط افقی و چین و چروک های عمودی بین چشم است. حدود 1-2 روز پس از تزریق نتیجه را خواهید دید که عضلات به آرامی شل شده و پوست شروع به صاف شدن می کند و نتیجه کامل پس از 7-10 روز نمایان می شود. هنگامی که چین و چروک های پیشانی شما کاملاً شل شدند، می توانید انتظار داشته باشید که حدوداً 3-4 ماه تا 6 ماه دوام داشته باشد.

در مورد لیفت صورت با تزریق بوتاکس، وتاکس نورون های مربوط به عضله را به طور موقت قطع می کن، باعث شل شدن عضلات در آن نقطه از صورت می شود و بعد از چند روز چین و چروک های آن نقطه، از بین می رود. ژل به ناحیه ای که چین و چروک وجود دارد، تزریق می شود و باعث ایجاد توده ای حجمی که منجر به از بین رفتن چین و چروک های ناحیه می شود، می گردد. بوتاکس 5 تا 8 ماه دوام دارد و ژل 6 تا 18 ماه دوام می آورد.

تفاوت اصلی بین بوتاکس و فیلر ها در چگونگی هدف قرار دادن چین و چروک و کاهش خطوط ریز می باشد. Botox با شل کردن عضلاتی که منجر به ایجاد خطوط و چین و چروک می شوند، باعث جلوگیری از شکل گیری آن ها می شوند. بوتاکس سیگنال های عصبی را مسدود کرده و به طور موقت عضله ناحیه ی تزریق شده را شل می کند. فیلر های پوستی (مانند Juvederm) از ژل هیالورونیک اسید تشکیل می شوند که جایگزین حجم از دست رفته، خطوط و چین و چروک ها و لیفت صورت می شود. با تمایز نوع و شدت خطوط می توانید تعیین کنید که کدام ماده تزریقی برای شما مناسب است.

آیا بوتاکس دردناک است؟ هر تزریقی می تواند درد داشته باشد، اما سوزن هایی که برای تزریق بوتاکس استفاده می شود بسیار نازک می باشند، بنابراین درد معمولاً بسیار کم است. حدود 10-20 دقیقه قبل از تزریق،می توانید ناحیه مورد نظر را با یک کرم بی حس کننده موضعی یا کمپرس سرد بی حس کنید، بنابراین ممکن است در صورت وجود، درد زیادی را احساس نکنید.

اگر چه بسیاری از افراد در دهه های 20 و 30 خود شروع به درمان های پیشگیرانه می کنند، هیچ سن “جادویی” وجود ندارد که شما را ملزم به شروع تزریق کند. باید روی پوست و مسائل آن تمرکز کنید. هنگامی که متوجه شروع ایجاد خطوط روی صورتتان شدید، بهترین زمان برای شروع تزریق بوتاکس است. اگر می خواهید از ابتلا به چین و چروک های زود هنگام جلوگیری کنید، بوتاکس پیشگیری کننده می تواند راه حل باشد. بوتاکس برای hفرادی که 18 سال و بالاتر دارند، تأیید شده است و اکثر متخصصان موافق هستند که اواسط تا اواخر دهه ی 20 و اوایل دهه ی 30 سن مناسب برای تزریق بوتاکس پیشگیری کننده می باشد.

رایج ترین چین و چروک های پویا که بوتاکس می تواند درمان کند، خطوط بالای صورت است، مانند خط عمودی “11” بین ابروها، خطوط افقی روی پیشانی و پنجه کلاغی دور چشم. برخی افراد چین و چروک اطراف چشم را با عنوان بوتاکس گونه تلقی می کنند که با فیلر گونه متفاوت است. فیلر های گونه ها تزریقاتی هستند که باعث افزایش حجم نواحی بالا و اطراف گونه های شما می شوند. این کار باعث پر نشان دادن یک ساختار استخوانی نیز می شود. با تزریق حجم زیر لایه پوستی، فیلر گونه می تواند چین و چروک و خطوط ریز را صاف کند.

یک مطالعه در سال 2003، بر ای تعیین تاثیر تزریق بوتاكس در زیر و اطراف چشم برای کاهش چین و چروك ها در این ناحیه انجام شد. نوزده شرکت کننده زن در این مطالعه شرکت کردند. افرادی که در پلک تحتانی و ناحیه پنجه کلاغی تزریق داشتند، بیشتر از افرادی که فقط تزریق در پلک های تحتانی خود دریافت کرده بودند، نتایج مثبت داشتند. این نتایج حاکی از آن است که تزریق بوتاکس می تواند به کاهش چین و چروک پلک تحتانی کمک می کند. در حال حاضر تحقیقات کمی در مورد بوتاکس زیر چشم وجود دارد.

برای امتیاز به این ستاره ها کلیک کنید!

4.6/5 - (47 امتیاز)
برچسب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تزریق بوتاکس دایان لیزر شهریار

کلینیک تخصصی پوست ، مو دایان لیزر با بهره‌گیری از کادری متعهد و پزشکان متخصص و مجرب در زمینه خدمات پوست و مو ؛ با به کارگیری جدیدترین تجهیزات و به‌روزترین دستگاه‌های دنیا در فضایی دلنشین و امن همراه و پشتیبان شما عزیزان است.
مراجعین گرامی بدون صرف وقت و تنها با یک بار مراجعه به کلینیک پوست و مو دایان لیزر از تمامی مزایای این کلینیک بهره‌مند شده و با رضایت و آرامش‌خاطر به نتیجه مورد نظر خود دست خواهند یافت .