خط تلفن اینترنتی یا SIP Trunk چیست؟

خطوط تلفن ثابت اینترنتی یا SIP Trunk از نظر کاربرد همانند خطوط تلفن ثابت شهری هستند، با این تفاوت با سیم مسی منتقل نمیشوند.

خطوط تلفن خطوط تلفن ثابت اینترنتی یا SIP Trunk از فناوری VoIP برای برقراری تماس تلفنی بر بستر شبکه اینترنت یا IP استفاده میکنند، از اینرو به آن شماره تلفن اینترنتی گفته میشود و شما میتوانید حتی بدون اجاره محل کار در تهران از امکانات خط تلفن ثابت اینترنتی تهران استفاده و کسب و کار خود را اندازی نمایید.

ادامه مطلب …

 • در خطوط تلفن ثابت شهری قدیمی ، دریافت سرویس محدود به طول مسیر سیم مسی مخابراتی بود و در صورتی که شما از محدوده مخابراتی دور میشدید و یا از محل نقل مکان میکردید دیگر قادر به دریافت خدمات از آن مرکز مخابراتی نبودید و باید شماره تلفن ثابت خود را تغییر میدادید.

  در شماره تلفنهای ثابت اینترنتی این محدودیتها وجود ندارند و شما میتوانید به گستره شبکه هایی مانند اینترنت خطوط تلفن خود را منتقل نمایید. به عنوان مثال از اوپراتور تلفنی در آلمان شماره تلفن ثابت شهری بخرید و به سانترال تلفنی خود در تهران متصل نمایید.

 • در خطوط تلفن قدیمی با افزایش طول مسیر سیم تلفن تا درب شرکت ما احتمال قطعی سیم تلفن ، نویزی شدن ، افت کیفیت صدای تلفن وجود داشت در صورتی که در خطوط تلفن اینترنتی یا SIP Trunk با مشکلات قبلی مواجه نبوده و از کیفیت صدای HD برخوردار خواهیم بود.

 • خرید و نصب و راه اندازی سریع خط تلفن ثابت با توجه به ورود اوپراتورهای جدید به عرضه خطوط تلفن ثابت ، فضای رقابتی ایجاد شده و هرکدام به دنبال کسب رضایت هرچه بیشتر مشترکین خود هستند.

  با توجه به اینکه خطوط تلفن ثابت اینترنتی یا SIP Trunk از تکنولوژی های روز دنیا استفاده میکند به صورت آنلاین به فروش و عرضه میگردند و در چند ساعت راه اندازی و مورد بهره برداری قرار گیرند.

  از این رو کاهش تعرفه و هزینه مکالمات و افزایش کیفیت آن دستاورد این فضای رقابتی در خط تلفن ثابت است.

 • از مزایای خط تلفن اینترنتی این است که تعداد تماسهای همزمان ( کانال ) آن قابل افزایش است.

  در خطوط تلفن قدیمی اگر کسی به خط تلفن ما زنگ میزد آن خط اشغال میشد ولی اکنون میتوانیم یک خط تلفن ثابت با مثلا ۳۰ کانال ارتباطی داشته باشیم یعنی اگر ۳۰ نفر همزمان به مازنگ بزنند یا ما با آن خط به بیرون زنگ بزنیم دیگر آن خط تلفن شهری اشغال نمیشود.

 • در سیستمهای تلفنی جدید یا ویپ در صورتی که بخواهید از خطوط تلفن قدیمی با سیم مسی استفاده کنیم باید آن را به VoIP تبدیل نماییم.

  این تبدیل, نیاز به خرید دستگاه دارد که بجز گرانی, موجب ازدست دادن کیفیت و تاخیر در مکالمه میگردند.

  خط تلفن ثابت اینترنتی یا SIP Trunk با توجه به اینکه بر پایه ویپ هستند بدون نیاز به دستگاه مبدل تلفن سرویس بهتری را به ارمغان می آورند.

 • اکنون خطوط تلفن ثابت اینترنتی یا SIP Trunk تجارت ۲۰ را میتوانید به سرعت بر روی دستگاههای ذیل راه اندازی نمایید:

  ✓ سانترال تلفن ویپ: سیسکو، الستیکس، ۳cx ، و …
  ✓ تلفن های موبایل و تبلت: اندروید و IOS
  ✓کامپیوتر رومیزی و لپ تاپ: ویندوز یا مکینتاش
  ✓ تلفن تحت شبکه ویپ IP Phone
 • با توجه به عدم محدودیت جغرافیایی در خطوط تلفن ثابت یا SIP-Trunk در صورت جابجایی شما میتوانید بدون تغییر شماره تلفن ثابت خود زا به آسانی جابجا نمایید.

  همانطور که گفته شد توسعه خط تلفن ثابت نیز بدون محدودیت میباشد و درصورت نیاز به خطوط تلفن بیشتر میتوانید با حفظ همان شماره تعداد تماسهای همزمان را افزایش داد.

 • این خطوط تلفن دارای مجوز سازمان تنظیم مقررات مخابرات میباشد.

  واگزاری خط و شماره تلفن دائمی بوده به نام شما میگردد.

  قابلیتهایی مانند تماسهای شهری، بین شهری ، بین الملل و تماس با سایر اوپراتورها همانند خطوط تلفن معمولی میباشد.

 • ✓ خرید اینترنتی و آنلاین خط تلفن ثابت تجاری

  ✓ تحویل مدارک به صورت اینترنتی

  ✓ پشتیبانی فنی آنلاین

  ✓ تعرفه های ارزان، یکسان و مصوب دولتی

  ✓ گزارش مصرف آنلاین

دیگر نام‌های خط تلفن ثابت

دفتر کار همراه

SIP Account

SIP Line

SIP Trunk

VoIP Line

 

قیمت خط تلفن ثابت
قیمت خط تلفن ثابت

قیمت خط تلفن ما حدودا ۵۰٪ از سایر اپراتورها ارزانتر است

تعرفه مکالمات تلفن
تعرفه مکالمات تلفن

تعرفه مکالمات خطوط تلفن ثابت توسط دولت تعیین میگردد

نحوه استفاده خط
نحوه استفاده خط

شبکه IP Phone – اتصال به سانترال VoIP – تبدیل به خط تلفن آنالوگ (نیاز مبدل)

مالکیت خط تلفن
مالکیت خط تلفن

خط تلفن ثابت به نام متقاضی میگردد و خریدار مالک آن خط است

پیش شماره خط
پیش شماره خط

شماره تلفن ثابت شهری به صورت استاندارد ۸ رقمی میباشد

تماس ۲ طرفه
تماس ۲ طرفه

خطوط تلفن به صورت ۲ طرفه میباشد. تماسهای ورودی رایگان و تماسهای خروجی محاسبه میگردد

مدارک مورد نیاز!

خرید خط تلفن اینترنتی

خرید تلفن‌ ثابت بدون نیاز به مراجعه‌ حضوری ، می‌توانند به‌ صورت غیر حضوری و اینترنتی نیز خط تلفن ثابت ثبت‌ نام کنند و خط و شماره تلفن خود را تحویل بگیرند

مدارک مورد نیاز خرید خط تلفن ثابت یا SIP Trunk

تصویر کارت ملی

آدرس و کد پستی

تصویر صفحه اول شناسنامه

روزنامه رسمی فقط برای شرکتها و اشخاص حقوقی

قیمت خط تلفن ثابت - SIP Trunk

خط تلفن ثابت با کد تمام استانهای ایران قابل فروش است

.
خط تلفن ثابت تک کانال
واحد فروش
$ ۳۵۰/۰۰۰ تومان
  قیمت ویژه 
  یکبار پرداخت
   پیش شماره ۹۱۳۰ و ۹۱۰۱
  خرید خط تلفن تک کاناله
خط تلفن ثابت چهار کانال
واحد فروش
$ ۸۵۰/۰۰۰ تومان
  قیمت ویژه 
  یکبار پرداخت
   پیش شماره ۹۱۳۰ و ۹۱۰۱
  خرید خط تلفن چهار کاناله
  دو تماس ورودی و خروجی​
  همزمان
خط تلفن ثابت شش کانال
واحد فروش
$ ۱۱۰۰/۰۰۰ تومان
  قیمت ویژه 
  یکبار پرداخت
   پیش شماره ۹۱۳۰ و ۹۱۰۱
  خرید خط تلفن شش کاناله
  سه تماس ورودی و خروجی​
  همزمان
خط تلفن ثابت هشت کانال
واحد فروش
$ ۱۴۰۰/۰۰۰ تومان
  قیمت ویژه 
  یکبار پرداخت
   پیش شماره ۹۱۳۰ و ۹۱۰۱
  خرید خط تلفن هشت کاناله
  چهار تماس ورودی و خروجی​
  همزمان

توضیحات:

خرید خط تلفن برای اشخاص حقیقی و حقوقی آزاد است. خط تلفن ها با کد تمام استانها قابل فروش است. قابلیت افزایش تماس های همزمان خطوط تلفن …

سوالات متداول شماره تلفن اینترنتی و SIP-Trunk

 • قیمت و تعرفه خط تلفن اینترنتی ، ویپ ، SIP Trunk , SIP Account

  همانند تعرفه تلفن ثابت شرکت مخابرات تمام تعرفه های تلفن ثابت اینترنتی نیز زیر نظ سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات میباشد. حتی تعرفه مکالمات تلفن بعضی از خطوط تلفن ثابت ۱۰ تا ۳۰ درصد ارزانتر میباشد.

  مشترکین برای افزایش اعتبار خط تلفن خود می‌توانند با استفاده از بسته های شارژ اقدام به خرید اعتبار ریالی کنند. PrePaid.

  ردیف عنوان تعرفه خطوط تلفن  تعرفه سایر
  ۱ هر دقیقه مکالمه تلفنی ثابت به ثابت داخل استانی ۴ تومان ۴ تومان
  ۲ هر دقیقه مکالمه تلفنی ثابت به ثابت بین استانی ۳۰ تومان ۳۳ تومان
  ۳ هر دقیقه مکالمه تلفن ثابت به اپراتورهای تلفن همراه ۵۷ تومان ۶۲ تومان

  مبلغ مالیات ارزش افزوده مطابق با قانون برنامه پنجم توسعه کشور اضافه خواهد شد.

 • مدارک مورد نیاز خرید خط تلفن اینترنتی ، ویپ ، SIP Trunk , SIP Account

  هلدینگ تجارت ۲۰ به اطلاع کسب و کارها می رساند در راستای ارائه تکنولوژی های جدید مخابراتی بر پایه اینترنت از مهرماه ۱۳۹۴ آماده ارائه خدمات خط تلفن ثابت و SIP Trunk بر روی بستر اینترنت می باشد.

  متقاضیان دریافت تلفن‌ ثابت بدون نیاز به مراجعه‌ حضوری ، می‌توانند به‌صورت غیر حضوری و اینترنتی نیز خط تلفن ثابت ثبت‌ نام کنند و خط و شماره تلفن خود را تحویل بگیرند. مدارک مورد نیاز خرید خط تلفن ثابت اینترنتی:

  1. تصویر کارت ملی
  2. تصویر صفحه اول شناسنامه
  3. آدرس و کد پستی
  4. روزنامه رسمی برای شرکتها و سازمانها
 • بله. در تلفن اینترنتی محدودیت جغرافیایی حذف شده ایت و هرجایی که شما بروید و دسترسی به اینترنت داشته باشید میتوانید از سیستم تلفنی خود استفاده نمایید.

 • بله. شما میتوانید فکسهای خود را روی این شماره ها به ۲ صورت دریافت نمایید. ۱ اتصال دستگاه فکس. ۲- دریافت فکس در ایمیل خودتان.

 • امکاناتی مانند تعریف داخلی های گوناگون – ظبط مکالمات – صف تماس – فکس – اتصال به وب سایت – و … این امکانات در فرم خرید خط تلفن در هنگام سفارش به همراه قیمت برای شما محیا شده است.

 • بله. هلدینگ تجارت ۲۰ مشتاق همکاری با نمایندگان فعال میباشد و قدردان فعالیت شما میباشد. به این نکته توجه داشته باشید نماینده زمانی میتواند به صورت موثر فعالیت نماید که خود مصرف کننده این سرویس باشد.

 • خطوط تلفن اینترنتی همانطور که ذکر شد نسل جدید خطوط تلفن ثابت میباشد و این خطوط واقعی هستند و شما مالک آن هستید ولی خطوط تلفن مجازی خطوط تلفنی هستند که به نام شخص دیگری هست و در اجاره شما میباشد. خطوط تلفن مجازی به صورت یکطرفه (فقط تماس ورودی) میباشد ولی خطوط تلفن اینترنتی یا SIPTrunk به صورت ۲ طرفه میباشد ( هم تماس ورودی و هم تماس خروجی). در خطوط تلفن مجازی ، تماسهای هر تماس ورودی به شماره ای که اعلام میکنید دایورت میشود و شامل هزینه بالای دایورت میگردد و همچنین شما شماره تماس گیرنده را نمیبینید ولی در تماسهای تلفن اینترنتی این مشکلات نیست.

 • تمامی شماره تلفنهای اینترنتی یا همان SIP-Trunk با ۹ شروع میشوند

  از سال ۱۳۹۴ که رقابت پزیری در زمینه تلفن ثابت توسط دولت تایید شد شرکتهای FCP طبق قانون سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات وارد بازار تلفن ثابت شدند و با توجه به اینکه از قبل پیش شماره های ۱ الی ۸ به شرکت مخابرات ایران واگزار شده بود تمامی شرکتها توانستند ار پیش شماره تلفن ۹ استفاده نمایند

  شماره های تلفن طبق نظر سازمان تنظیم مقررات مابین اوپراتورهای جدید تلفن ثابت اختصاص می یابد. به عنوان مثال پیش شماره تلفن از ۹۱۰۰ به شرکت شاتل و پیش شماره تلفن ۹۱۰۱ به شرکت آسیاتک واگزار گردید

 • درخطوط تلفن اینترنتی یا همان SIP Trunk شما میتوانید انتخاب کنید که روی یک شماره تلفن ثابت شهری که میخرید، چند تماس همزمان ورودی و خروجی داشته باشید معمولا تماسهای همزمان با ضریب ۵ قابل افزایش است. مثلا ۵ ، ۱۰ ، ۱۵ و بالاتر تا بی نهایت میباشد. ضمنا این خطوط تلفن قابل ارتقاء میباشند یعنی اگر شما یک تماس همزمان بخرید در زمانی که نیاز به افزایش تعداد تماسهای همزمان داشته باشید میتوانید آن را به تماس های بالاتری افزایش دهید.

 • بله. با اصمینان ۱۰۰درصدی میتوان از این شماره های تلفن ثابت استفاده نمایید. همانطور که گفته شد این شماره تلفن های ثابت توسط سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات که زیر نظر وزارت فناوری ارتباطات و اطلاعات است همانند سایر تلفن های ثابت قدیمی مدیریت میشوند.

  به این نکته توجه داشته باشید که این خطوط که نسل جدید خط تلفن است سالهاست که در کشور های پیشرفته استفاده میشود. و هیچگونه تجهیزات جدیدی برای خطوط آنالوگ و سیم مسی در دنیا انجام نمیشود.

 • بله. این خطوط تلفن ۲ طرفه هستند ، یعنی هم میتوانند به شمراه شما زنگ بزنند و هم شما میتوانید به دیگران زنگ بزنید.

 • بله. همانطور گه گفته شد خط تلفن اینترنتی (SIP-Trunk) همانند خطوط تلفن شهری معمولی هستند و کسی که به شما زنگ میزند شما ، شماره تماس گیرنده را میبینید.

 • به آسانی شما میتوانید با استفاده از تلفن نرم افزاری بر روی مو بایل و تبلت های اندروید و یا اپل IOS و کامپیوتر های ویدوزی و مک نصب کنید و یا اینکه روی تلفن رومیزی IP-Phones نصب کنید . ضمنا میتوان این خطوط تلفن SIP Trunk را بر روی سانترالهای VOIP نصب نمود تا بتوان به صورت اشتراکی از آن برای مصارف سازمانی و شرکتی استفاده نمود.

 • تمام مراحل خرید خط تلفن ثابت به صورت غیر حضوری و آنلاین صورت میگردد. از قسمت خرید میتوانید به آسانی و سرعت خرید خود را انجام دهید. فرم خرید به گونه ای طراحی شده است که شما تمام اطلاهات لازم را به همراه قیمت (بدون هزینه پنهان) مشاهده مینمایید.